Hoşgeldiniz <3

Forum Android'e kayıt olarak yeni konular açabilecek, açılmış konulara cevap verebilecek ve 50K+ Kayıtlı kullanıcı ile etkileşim kurabileceksiniz.

Şimdi 1 Dakikada Kayıt Ol!

Allo & Duo Nedir ?

Katılım
18 Aralık 2017
Mesajlar
146
Beğeniler
127
#1
Mesajlaşma konusunda önce GTalk, sonrasında ise Hangouts’tan öteye gitmeyen Google, yepyeni iki uygulamayla karşımızda. Uygulamalardan biri yazılı diğeri ise görüntülü mesajlaşma üzerine çalışıyor.

Google Allo, tıpkı
Bu linki görmek için izniniz yok Giriş yap veya üye ol.
ve Telegram gibi yazılı mesajlaşma özellikleri sunuyor. Son derece sade görünen uygulama, yazılım esajlaşmanın yanı sıra dosya gönderimini de destekliyor. Telefon numaranız ve Google hesabınız ile uygulamaya giriş yapabiliyorsunuz. Etiketler ve emoji ifadeleri de sunuluyor.
Burada dikkat çeken detay, Google Now asistanının uygulama içerisinde yerleşik olarak gelmesi. Böylelikle diğer Google servisleri ile entegre şekilde çalışıyor. Ayrıca tıpkı
Bu linki görmek için izniniz yok Giriş yap veya üye ol.
’ın yeni duyurduğu uçtan uca şifreleme özelliğinin bir benzeri burada da karşımıza çıkıyor. Google Allo, mesajları şifreliyor. Gönderilen resimlerin üzerine Snapchat’te olduğu gibi not almak, mesajların font büyüklüğünü değiştirmek gibi detaylar da dikkat çekiyor.

Google Duo ise Apple tarafındaki FaceTime’a son derece benziyor. Mobil uygulama, görüntülü sohbet özelliğine sahip. WebRTC ile geliştirilen uygulamada dikkat çeken en büyük detay Knock Knock özelliği.
Duo uygulamasındaki Knock Knock özelliği sayesinde karşı taraf sizi görüntülü olarak aradığında, cevaplamasanız bile sizi arayan kişinin görüntüsünü izleyebiliyorsunuz.
Her iki uygulamanın da ortak özellikleri iOS ve Android platformlarında kullanılabilecek olması. Uygulamaların henüz ne zaman yayınlanacağı konusunda bir bilgi verilmedi ancak yaz ayları içerisinde bekleniyor.
 

Benzer konular


Üst