• Forumda özel mesajlaşmalar kapalıdır. İstek, öneri, şikayet durumunda buraya konu açabilirsiniz.

Alcatel Pixi 4(7) 8063 Tablet Root

oynakkedi

Üye
Üye
Cihaz
General Mobile Discovery II+
İnternette hiç bir yerde bulamadım bu tablete root atmayı.bende kendim yaptım.Turkcelde satılan 8063 modeli içindir.

sp flash tool ile “patched_boot.img” yi sp flash tooldaki boot sekmesine flashlayın.flaslama işleminin nasıl olacagını bilmiyorsanız internette bu konuda yararlı kaynaklar var.sonra magisk managerin son sürümünü indirin ve cihazınızın rootlu oldugunu göreceksiniz.scatter dosyasıda linktedir.MT8127 İçin vcom driverlerini yüklemeyi unutmayın flashlamadan önce.ayreten sp flash tool ayarlarında baglantı bölümünde otomatik algılama yerine with battery i işaretleyin. SP flash tool un son sürümü çalışmıyor.tavsiye edeceğim sürüm SP_Flash_Tool_v5.1452.00 bu sürümdür.benim cihazım su an rootlu ve hiçbir sorunla karşılaşmadım.eger yapamadıysanız driverlerin yüklenip yüklenmediğinden emin olun.sp flash tool benim 3. denememde gördü cihazı.yanlış bir eylemde cihazınız brick olabilir.sorumluluk kabul etmiyorum.internette hiçbir yerde bulamadım bu cihaz için root dosyasını .twrp de olmadıgından ben kendi çabalarımla 1 haftada yaptım.

ROOT VE SCATTER DOSYASI LİNKİ:

https://mega.nz/#F!SxYEhRiJ!U7YWFjDOKTt4jP0mbyyTqQ

Son düzenleme:

eradem559

Redmi559
Moderatör
Cihaz
Alcatel pixi 4
Slm ben tableti topladım ama yanlış xposet ve substartum temaları yükleyince 2 kere çoktü ikisinde yazılım attım ama saat ayarı falan yeniden başlatınca değişiyor herhalde yabancı rom olduğundan acaba Türkiye romu varmıdır yada ilk içinde gelen rom nasıl bulunur bu rom bu tablete destek yok herhalde teşekkürler

oynakkedi

Üye
Üye
Cihaz
Slm ben tableti topladım ama yanlış xposet ve substartum temaları yükleyince 2 kere çoktü ikisinde yazılım attım ama saat ayarı falan yeniden başlatınca değişiyor herhalde yabancı rom olduğundan acaba Türkiye romu varmıdır yada ilk içinde gelen rom nasıl bulunur bu rom bu tablete destek yok herhalde teşekkürler
keşke önce romu yedekleseydin.philz recovery ile yedekleseydin.malasef tablet elimde yok.yardım edemeyecegim.

oynakkedi

Üye
Üye
Cihaz
Bir işlem yapacagın zaman her zaman önce yedeklemeyi yap ki sıkıntı çıkmasın.

eradem559

Redmi559
Moderatör
Cihaz
Alcatel pixi 4
Hmm philiz toch recovery yüklenebiliyor mu bu modele

eradem559

Redmi559
Moderatör
Cihaz
Alcatel pixi 4
Sen yükledinmi hiç bir de saat ayarını hallettim forumda yardımcı oldular sagolsunlar

eradem559

Redmi559
Moderatör
Cihaz
Alcatel pixi 4
Bir tane gördüm ama farklı model yazıyor link atabilir misin aynı konumu acaba

feramiz1970

Üye
Üye
Cihaz
alcatel pixi 4 7inç wifi Tablet
Arkadasın... Alcatel pixi 4 7" turkcell den alma tablete bir türlü root atamadım. Şunu ayrıntılı olarak sırasıyla nasıl yapıldığını anlatırsan çok memnun olurum. Ayrıca birde öncesinde yedekleme hangi programla ve nasıl yapılır. Teşekkürler....