• Forumda özel mesajlaşmalar kapalıdır. İstek, öneri, şikayet durumunda buraya konu açabilirsiniz.

Pie [9.0] [OFFICIAL] [Tissot] LineageOS 16.0 for Mi A1

Grinch

∞ One Team ∞ is back !
Moderatör

Merhaba arkadaşlar, çok az bir özelleştirme ve sade olan LineageOS 16.0'ı sunacağım.

Rom'a Resmi olarak destek veren Xda-Developer @abhishek987' ye Teşekkürler
Rom her salı günü güncelleme almaktadır.
Bir resim eski olduğundan UNOFFICIAL yazısına takmayın, şimdi OFFICIAL yazıyor. :troll:

Rom da hata yoktur, bulursanız eğer geliştiriciye özelden mesaj yazabilirsiniz.

IMG_20180303_032556_804.jpgIMG_20180303_032543_498.jpgIMG_20180303_032553_376.jpgIMG_20180303_032550_842.jpg

Güç tuşu ile Ses Artırma tuşuna basıp Recovery moduna alın
Wipe > Gelişmiş Temizlik > Sistem, Dalvik/ART Önbelleği, Veri seçip sıfırlayın
Install/Yükle kısmından romu seçip yükleyin
Rom kurulumu biraz uzun sürebilir bu yüzden sabırlı olunuz.
Daha sonra Fastboot Modunda yeniden başlatıp Twrp'yi geçici olarak flaşlayın.

Ardından GApps olarak ARM64 > 9.0 > Herhangi bir paket seçip kurun.
GApps paketinden sonra isteğine göre Magisk Manager kurun.

Reboot System'e bastığınızda İS yok yazarsa eğer aldırmayın çünkü hata yazısı görünürlükte olup herhangi bir olumsuzluk yaratmamaktadır.

İçeriği görebilmek için önce cevap yazmalısınız.

Son düzenleme:
Yardımcı olurmusunuz, daha ilk aşamada hata alıyorum. Wipe ları yaptım. rom u seçip yükle dedim
Error applying update: 7 (ErrorCode: kInstallDeviceOpenError)
Bu hatayı aldım, neyi yanlış yapıyorum ya da eksik yapıyorum

Grinch

∞ One Team ∞ is back !
Moderatör
Yardımcı olurmusunuz, daha ilk aşamada hata alıyorum. Wipe ları yaptım. rom u seçip yükle dedim
Error applying update: 7 (ErrorCode: kInstallDeviceOpenError)
Bu hatayı aldım, neyi yanlış yapıyorum ya da eksik yapıyorum
İlk önce twrp-3.3.1-0-tissot.img dosyasını geçici olarak yükle ve açıldıktan sonra twrp-installer-3.3.1-0-tissot.zip dosyasını yükleyip recovery modunda yeniden başlat. TWRP açıldıktan sonra wipe ve rom yükleme aşamalarına geçebilirsin. Kalıcı twrp dosyası olan twrp installer'i kurmaya çalıştığın zaman eğer ki Pie stock romdan geçiyorsan system destroyed hatası verecektir. Bu yüzden Oreo bootloader dosyalarını içeren modem paketini veya Oreo stock rom yükleyip ondan geçiş yapabilirsin. Pie tabanlı romdan başka rom'a geçiş için ise birkaç yöntem olup bunlara Xiaomi Mi A1 XDA üzerinden veya Türkiye kullanıcıları için oluşturulan Xiaomi Mi A1 Telegram gruplarına girip bilgi alabilirsin.