• Forumda özel mesajlaşmalar kapalıdır. İstek, öneri, şikayet durumunda buraya konu açabilirsiniz.

Pie [9.0][ARM64][TREBLE][CAF-KERNEL][UNOFFICIAL][F2FS] PixelExperience For GM 5 Plus

maskem

Froyo
Üye

Aniko

Eclair
Üye
Arkadaşlar baya bir inceledim ancak tam anlayamadım, bunu son haliyle telefonuma nasıl yukleyeceğimi açık bir şekilde bana anlatabilir misiniz? çünkü ilk anlatım biraz kapalıydı, ve indirme linkleri hata verdi bir kısmında
Dosyaları mümkünse bilgisayardan girip indir. Veya o indirme linklerini (o siteleri) telefondayken "masaüstü görünüm" şeklinde aç. Onun dışında ilk sayfadaki anlatım gayet açık adım adım uygulaman gerekiyor sadece. Bi de biraz zor olacak ama kırık linkler için yorumlarda bazı arkadaşlar kendi deposundan link vermişler hızlıca göz gezdirerek bulabilirsin. Yeni romu yükledikten sonra bir sorun olursa yaz yine, bildiğim kadarıyla yardımcı olurum.
Post automatically merged:

Buraya uzunca bir yazı yazmak istiyorum. Caneray abi olmasa ben şuanda bu romu kullanamıyordum. Yazı yazmak için giriş yapmayı denedim sifremi unuttuğum için birşey yapamadım sıfırla diyince e postana gönderdik diyor ama yok en sonunda Google kullanarak giriş yaptım ve burdayim. Bu romun güncel sürümü geldi mi diye haftadan haftaya düzenli olarak bakiyorum Caneray abi sadece bu Roma kafa yormuyordur işe gitmesi lazim fln o yüzden geç gelse de gelsin [;)] Tester değilim bu romu 1 aydan fazladır kullanıyorum ve kullanmaya da devam edeceğim kısaca var olan hataları yazayım Lütfen beni yanlış anlayıp form dan banlamayin hemen gelsin de demiyorum sadece hatalarını yazacagim belki Caneray abi görür bir çözüm getirir
İlk olarak
-Flash açınca ön arka aynı anda yanıyor (buna sevindim belki diğer sürümde ön flash da sağlıklı şekilde çalışır)
-Hotspot açınca sorun yok ama kapatınca telefon da beraberinde kapanıyor, Hotspot açık iken şifre değiştirince de kapanıyor
-Gece ışığı ve okuma modu açık olduğunda telefonda hafif ama hissedilebilen bir kasma var (Ancak telefonun parlakligini android 8.0 a göre çok daha fazla kisabildigimiz için sorun olmuyor)
-usb tetering çalışmıyor açılınca otomatik kapanıyor. (Bu özeliği kullanmıyorum ama Hotspot o sorunu verince deneyeyim demiştim)

Şuna inanıyorum ki güncel sürümünü bekleyen benim gibi neçe General Mobile 5 Plus kullanıcısı vardır.
Caneray abi GM 5 Plus kullanıcılarına ışık oldun pie rom ile herkese iyi akşamlar.
Dostum flaş sorunu için, mobilden giriyorsan eğer, 139-140-141. Sayfalar arasında "Catakozan" nickli arkadaşın paylaşmış olduğu zip dosyasını indir ve yine o sayfaların birinde doğru şekilde nasıl yüklendiğini anlattım. Ön flaş çalışmaz hale geliyor ama arka flaş normal şekilde çalışıyor.

endo.endo

Cupcake
Üye
Konuya bakmadım nasıl kurulur diye sorunca , içinde varsa kurmaya gerek yok.
Merhaba Android 9 da hotspot açılınca telefon kökten kapanıyor buna bir çözüm varmı

eyv ustam yükledim bir şekilde

evet androidi başlatmak için şifre istiyor formatlayarak işimi hallettim
Evet bende de oldu bende öyle hallettim yardım için yazdım

endo.endo

Cupcake
Üye
Ben Pixel Exp. en son çıkan 22 Ağustos sürümünü yüklemiştim ama öyle bir sorun çıkmadı.

Ve gariptir ki arkadaşım da benle aynı şekilde yüklemişti ama onda da kapatırken telefon kapanıyordu :/
Evet çok can sıkıcı birde kapanınca rom da bozuluyor yeniden yüklemek zorunda kalıyosun birde bi bildiğiniz varsa söyleyebilirmisiniz bu biliginiz varmı fix falan

surakral56

Eclair
Üye

Merhaba One Team Ailesi

Bir süredir üzerinde çalıştığımız ve sabırsızlıkla beklediğiniz Android 9.0 Pie Custom [x64] Romunun Beta sürümünü sizlere sunuyoruz.
Rom tarafımca cihaz elimde olmadan geliştirilmiştir, gerçek bir developer böyle şeylere ihtiyaç duymaz:troll:
Çalışmalar devam ettikçe çözeceğimiz hatalar için Fixlenmiş hali ile yeni versiyonları bu konu üzerinden paylaşmaya devam edeceğiz.
Android Pie 9.0 X64 custom ilk bizde... Taklitçi-özentilerden olası hırsızlardan sakının, Taklitler aslını yüceltir!
Kapılarınızı da kilitlemeyi unutmayın, çok fazla hırsız var..:troll:

KURULUM YAPMADAN ÖNCE TÜM MADDELERİ DİKKATLİCE OKUYUN.
(Yapacağınız hatalardan dolayı sorumluluk kabul etmiyoruz.)

1) Romu kimler kurabilir ?

2. Romu nasıl kuracağım ?

(Dikkat: Repartition işlemi aşamasında cihazınızın dahili hafızasındaki tüm veriler silinecektir. Bu işlemi yapmadan önce mutlaka verilerinizin yedeğini alınız.)

- Ön Flaş

Yeni derlemelere ait sürüm notları official rom indirme sayfasında changelog olarak geçilmektedir.
Changelog detaylarından güncel değişiklikleri takip edebilirsiniz.

22 Ağustos 2019

27 Mayıs 2019

19 Mart 2019

26 Şubat 2019

8 Ocak 2019

1 Ocak 2019

28 Aralık 2018

27 Aralık 2018

Önemli Not : Rom şu an beta sürümdür. Olası hatalarla karşılaştığınızda konuya geri bildirim yapabilirsiniz. Geri bildirimleri önemsiyoruz.

[Hidden content]

Oreo, Nougat, Marhsmallow romlarına dönmek istiyorum, ne yapmalıyım ?

Teşekkürler

@Rygebin - Base - Support
@Quarkzz - Fix - Support
@kardes54 - Tester
@Financierbd - Tester - Cover
@S.Bozkurt - Tester
@tunasahin81 - Tester
@DarkMaster - Tester
@Mehmet Erkam HAYIRLI - Tester
@Darkblue02 - Tester
@taner52300 - Tester
@trzpro - Tester

- Sabahlara kadar bug fix ve testlerde destekleri için teşekkürler. :nargile:

Rom beta aşamasındadır, hataları mevcuttur. Var olmayan hatalar ile de karşılaşabilirsiniz.
Bu yüzden anlayışla karşılamanız gerekmektedir.
Sipariş verir gibi "hemen gelsin" "ne zaman fixlenir" gibi yorumlar yapanlara istisnasız uyarı verilecektir.
Devamında ise bu forum bünyesinde bulunamayacaklardır!

endo.endo

Cupcake
Üye
Merhaba bana yardımcı olabilecek varmı telefon bazen simkart okumuyor yeniden başlatınca düzeliyor bu romdan mı kaynaklı çözümü varmı