• Forumda özel mesajlaşmalar kapalıdır. İstek, öneri, şikayet durumunda buraya konu açabilirsiniz.

Pie [9.0][ARM64][TREBLE][CAF-KERNEL][UNOFFICIAL][F2FS] PixelExperience For GM 5 Plus

Ysoyusuf

Cupcake
Üye

Merhaba One Team Ailesi

Bir süredir üzerinde çalıştığımız ve sabırsızlıkla beklediğiniz Android 9.0 Pie Custom [x64] Romunun Beta sürümünü sizlere sunuyoruz.
Rom tarafımca cihaz elimde olmadan geliştirilmiştir, gerçek bir developer böyle şeylere ihtiyaç duymaz:troll:
Çalışmalar devam ettikçe çözeceğimiz hatalar için Fixlenmiş hali ile yeni versiyonları bu konu üzerinden paylaşmaya devam edeceğiz.
Android Pie 9.0 X64 custom ilk bizde... Taklitçi-özentilerden olası hırsızlardan sakının, Taklitler aslını yüceltir!
Kapılarınızı da kilitlemeyi unutmayın, çok fazla hırsız var..:troll:

KURULUM YAPMADAN ÖNCE TÜM MADDELERİ DİKKATLİCE OKUYUN.
(Yapacağınız hatalardan dolayı sorumluluk kabul etmiyoruz.)

1) Romu kimler kurabilir ?

2. Romu nasıl kuracağım ?

(Dikkat: Repartition işlemi aşamasında cihazınızın dahili hafızasındaki tüm veriler silinecektir. Bu işlemi yapmadan önce mutlaka verilerinizin yedeğini alınız.)

- Ön Flaş

Yeni derlemelere ait sürüm notları official rom indirme sayfasında changelog olarak geçilmektedir.
Changelog detaylarından güncel değişiklikleri takip edebilirsiniz.

22 Ağustos 2019

27 Mayıs 2019

19 Mart 2019

26 Şubat 2019

8 Ocak 2019

1 Ocak 2019

28 Aralık 2018

27 Aralık 2018

Önemli Not : Rom şu an beta sürümdür. Olası hatalarla karşılaştığınızda konuya geri bildirim yapabilirsiniz. Geri bildirimleri önemsiyoruz.

[Hidden content]

Oreo, Nougat, Marhsmallow romlarına dönmek istiyorum, ne yapmalıyım ?

Teşekkürler

@Rygebin - Base - Support
@Quarkzz - Fix - Support
@kardes54 - Tester
@Financierbd - Tester - Cover
@S.Bozkurt - Tester
@tunasahin81 - Tester
@DarkMaster - Tester
@Mehmet Erkam HAYIRLI - Tester
@Darkblue02 - Tester
@taner52300 - Tester
@trzpro - Tester

- Sabahlara kadar bug fix ve testlerde destekleri için teşekkürler. :nargile:

Rom beta aşamasındadır, hataları mevcuttur. Var olmayan hatalar ile de karşılaşabilirsiniz.
Bu yüzden anlayışla karşılamanız gerekmektedir.
Sipariş verir gibi "hemen gelsin" "ne zaman fixlenir" gibi yorumlar yapanlara istisnasız uyarı verilecektir.
Devamında ise bu forum bünyesinde bulunamayacaklardır!
harika

Aniko

Eclair
Üye
Benim bu romla ilgili tek bir sıkıntım var, custom romda kulaklığı takıp, kulaklık üzerindeki tuşa bastığımda direkt müzik çalmaya başlıyordu veya işte çift tıklamayla müziği değiştiriyordum. Şimdi hiç çalışmıyor hatta jack a taktığım yeri biraz oynatınca tuhaf şeyler oluyor. Müzik çalıyorken durduruluyor. Veya video izlerken, video duraklatılıyor, tekrar oynatınca o kısmı video devam ediyor felan :) Tuhaf.. anlamadım, var mıdır çözümü?

Nevzatyyn

Cupcake
Üye

Merhaba One Team Ailesi

Bir süredir üzerinde çalıştığımız ve sabırsızlıkla beklediğiniz Android 9.0 Pie Custom [x64] Romunun Beta sürümünü sizlere sunuyoruz.
Rom tarafımca cihaz elimde olmadan geliştirilmiştir, gerçek bir developer böyle şeylere ihtiyaç duymaz:troll:
Çalışmalar devam ettikçe çözeceğimiz hatalar için Fixlenmiş hali ile yeni versiyonları bu konu üzerinden paylaşmaya devam edeceğiz.
Android Pie 9.0 X64 custom ilk bizde... Taklitçi-özentilerden olası hırsızlardan sakının, Taklitler aslını yüceltir!

(Dikkat: Repartition işlemi aşamasında cihazınızın dahili hafızasındaki tüm veriler silinecektir. Bu işlemi yapmadan önce mutlaka verilerinizin yedeğini alınız.)

- Ön Flaş

Yeni derlemelere ait sürüm notları official rom indirme sayfasında changelog olarak geçilmektedir.

22 Ağustos 2019

27 Mayıs 2019

19 Mart 2019

26 Şubat 2019

8 Ocak 2019

1 Ocak 2019

28 Aralık 2018

27 Aralık 2018

Önemli Not : Rom şu an beta sürümdür. Olası hatalarla karşılaştığınızda konuya geri bildirim yapabilirsiniz. Geri bildirimleri önemsiyoruz.

[Hidden content]

Teşekkürler

@Quarkzz - Fix - Support
@kardes54 - Tester
@S.Bozkurt - Tester
@tunasahin81 - Tester
@DarkMaster - Tester
@Darkblue02 - Tester
@taner52300 - Tester
@trzpro - Tester

Rom beta aşamasındadır, hataları mevcuttur. Var olmayan hatalar ile de karşılaşabilirsiniz.
Sipariş verir gibi "hemen gelsin" "ne zaman fixlenir" gibi yorumlar yapanlara istisnasız uyarı verilecektir.
eyvallah üstad

evkan

Cupcake
Üye
Arkadaşlar baya bir inceledim ancak tam anlayamadım, bunu son haliyle telefonuma nasıl yukleyeceğimi açık bir şekilde bana anlatabilir misiniz? çünkü ilk anlatım biraz kapalıydı, ve indirme linkleri hata verdi bir kısmında

Mustang0727

Eclair
Üye
Ne yapsam ne etsem bütün pie romlarda kasma oluyor anlayamadım nerde yanlışm var diye bakıyorrum ama doğru hepsi neden oluyor bu kasma ?

Belial

Froyo
Üye
Daha önce de kullandığım harika bir rom ancak bir sonraki güncelleme gelecekse onu bekliyorum. Başka telefonum yok ve yüklemelerle düzeltmeler yedeklemeler epey zaman alacak gibi.

Alikarci01

Donut
Üye

Merhaba One Team Ailesi

- Ön Flaş

22 Ağustos 2019

27 Mayıs 2019

19 Mart 2019

26 Şubat 2019

8 Ocak 2019

1 Ocak 2019

28 Aralık 2018

27 Aralık 2018

[Hidden content]

Teşekkürler

@Quarkzz - Fix - Support
@kardes54 - Tester
@S.Bozkurt - Tester
@tunasahin81 - Tester
@DarkMaster - Tester
@Darkblue02 - Tester
@taner52300 - Tester
@trzpro - Tester

Elinize sağlık

MEN3NDEZ

Cupcake
Üye
Buraya uzunca bir yazı yazmak istiyorum. Caneray abi olmasa ben şuanda bu romu kullanamıyordum. Yazı yazmak için giriş yapmayı denedim sifremi unuttuğum için birşey yapamadım sıfırla diyince e postana gönderdik diyor ama yok en sonunda Google kullanarak giriş yaptım ve burdayim. Bu romun güncel sürümü geldi mi diye haftadan haftaya düzenli olarak bakiyorum Caneray abi sadece bu Roma kafa yormuyordur işe gitmesi lazim fln o yüzden geç gelse de gelsin [;)] Tester değilim bu romu 1 aydan fazladır kullanıyorum ve kullanmaya da devam edeceğim kısaca var olan hataları yazayım Lütfen beni yanlış anlayıp form dan banlamayin hemen gelsin de demiyorum sadece hatalarını yazacagim belki Caneray abi görür bir çözüm getirir
İlk olarak
-Flash açınca ön arka aynı anda yanıyor (buna sevindim belki diğer sürümde ön flash da sağlıklı şekilde çalışır)
-Hotspot açınca sorun yok ama kapatınca telefon da beraberinde kapanıyor, Hotspot açık iken şifre değiştirince de kapanıyor
-Gece ışığı ve okuma modu açık olduğunda telefonda hafif ama hissedilebilen bir kasma var (Ancak telefonun parlakligini android 8.0 a göre çok daha fazla kisabildigimiz için sorun olmuyor)
-usb tetering çalışmıyor açılınca otomatik kapanıyor. (Bu özeliği kullanmıyorum ama Hotspot o sorunu verince deneyeyim demiştim)

Şuna inanıyorum ki güncel sürümünü bekleyen benim gibi neçe General Mobile 5 Plus kullanıcısı vardır.
Caneray abi GM 5 Plus kullanıcılarına ışık oldun pie rom ile herkese iyi akşamlar.

endo.endo

Cupcake
Üye
mehaba romu kurdum telefon açılınca androidi başlatmak için şifre girin diyor ne şifresi bu acil yardım edebilirmisiniz