• Forumda özel mesajlaşmalar kapalıdır. İstek, öneri, şikayet durumunda buraya konu açabilirsiniz.

Pie [9.0][ARM64][TREBLE][CAF-KERNEL][UNOFFICIAL][F2FS] İON-1.1.B For GM 5 Plus

Aniko

Üye

SourceForge/OneTeam'da " @Belial " arkadaşın bulup tavsiye ettiği romu ben de sizinle paylaşmak istedim. (Forumda konusu sanırım yok, varsa da ben görmedim kusura bakmayın)
Treble desteği, Caf 1.0 kernel..
Gayet akıcı bir rom, kasma yok özelleştirme var fakat o kısmı çoğunlukla ingilizce (ama halledilemeyecek birşey değil bence :) ve bana göre bir çok gsi romdan çok daha iyi, denemenizi tavsiye ederim.

İndirdiğiniz rom dosyası içinde ''compatibility.zip'' dosyası bulunmaktadır. O dosyayı mutlaka siliniz, aksi takdirde OrangeFox veya başka bir recovery ''Zip treble check error'' hatası verecektir ve yükleme yapılmayacaktır.
Ayrıca roma GApps dahildir. İndirmenize gerek yok.

-Ön Flaş-

- Deneyimlediğim kadarıyla bataryayı tamamen bitirirseniz, şarja takınca bootlopa giriyor şarj almıyor. Bataryayı tamamen bitirmemeye dikkat edin, ben zor düzelttim :)

- Başka bir sorun görmedim.

Post automatically merged:

KURULUM YAPMADAN ÖNCE TÜM MADDELERİ DİKKATLİCE OKUYUN.
(Yapacağınız hatalardan dolayı sorumluluk kabul etmiyoruz.)

1) Romu kimler kurabilir ?
Oem kilidi açılmış tüm GM 5 Plus modellerine kurabilirsiniz.
Oem Kilidinin Nasıl açılacağını
BURADA anlattık.

2. Romu nasıl kuracağım ?

(Dikkat: Repartition işlemi aşamasında cihazınızın dahili hafızasındaki tüm veriler silinecektir. Bu işlemi yapmadan önce mutlaka verilerinizin yedeğini alınız.)
Oem kilidi açtıktan sonra;
Telefonunda Marshmallow-Nougat yüklü olanlar öncelikle BURADAKİ Oreo Switch'i kurmalı.
Ardından BURADAKİ TWRP'yi kurmak zorundadır.
Kurulumu yaptıktan sonra TWRP'yi açın ve ilk olarak BURADAN indireceğiniz OrangeFoxRecovery.zip dosyasını flaşlayın.
OrangeFox Recovery dosyası flaşlandıktan sonra telefon 1 kez reboot atarak OrangeFox Recovery modunda açılacaktır.
Yeni Recovery açıldıktan sonra BURADAN indireceğiniz GM5Plus-Partition-Resizer.zip dosyasını flaşlayın.
Flaşlama bittikten sonra telefon 1 kez daha reboot atacak ve tekrar Recovery modunda açılacak.
"Wipe" bölümüne girerek format data'ya basıp, yes yazıp onaylayacaksınız.
Sonra yine Wipe bölümünde "Advanced Wipe" bölümüne girip;
Dalvik/ART Cache, System, Data, Cache
bölümlerini işaretleyip "Swipe to Wipe" yapacaksınız.
Son olarak da Rom dosyasını flaşlayıp telefonu yeniden başlatacaksınız.

Son düzenleme:

Sigur

Üye
Peki bişi sorucam 4 mart da ben yetkili servisine gidip bataryayı değiştireceğim batarya değişiminden sonra bootlop olurmu ?

Belial

Üye
Romu kurduktan sonra Furkanın paylaştığı caf 1.1 kerneli yükleyip, magisk flashlayın. /system/media/bootanimation dosyası nı mutlaka silip boot animasyonunu kaldırın. Bu ilk açılışta pili sömürmesinin önüne geçiyor ve kapatıp açınca pil yüzdesini düşürmüyor. Tam şarjdan sonra kapatıp açınca %99 olarak açılıyor telefon şu an.
Gsam battery ve ex kernel uygulamalarını kurup ex kernel dan işlemciyi power save moduna alın. DT2W ayarını açın ve sesi yükseltin. Hotspot kullanmayın ve çift flaş birlikte yanıyor biliyorsunuz. Telefonun olup olabileceği bu kadar şu durumda.

[![image](https://i.hizliresim.com/k0YYyv.png)](https://hizliresim.com/k0YYyv)

Aniko

Üye
Romu kurduktan sonra Furkanın paylaştığı caf 1.1 kerneli yükleyip, magisk flashlayın. /system/media/bootanimation dosyası nı mutlaka silip boot animasyonunu kaldırın. Bu ilk açılışta pili sömürmesinin önüne geçiyor ve kapatıp açınca pil yüzdesini düşürmüyor. Tam şarjdan sonra kapatıp açınca %99 olarak açılıyor telefon şu an.
Gsam battery ve ex kernel uygulamalarını kurup ex kernel dan işlemciyi power save moduna alın. DT2W ayarını açın ve sesi yükseltin. Hotspot kullanmayın ve çift flaş birlikte yanıyor biliyorsunuz. Telefonun olup olabileceği bu kadar şu durumda.

[![image](https://i.hizliresim.com/k0YYyv.png)](https://hizliresim.com/k0YYyv)
Batarya açısından güzel, teşekkürler hocam. Ben romu kurdum ve başka hiç bir ek program vs. kurmadım, bu haliyle de gayet güzel benim için, ön flaşın yanmaması ve bataryayı tamamen bitirme durumunda bootloop olayı dışında hiç bir problem ile karşılaşmadım.

@Sigur Bataryayı taktıktan sonra eğer şarjı varsa zaten sorun olmaz ama bataryanın tamamen bitmesi durumuda bootloop sorunu yaşarsan telefonu güç tuşuna basılı iken şarja bağla. Olmazsa tekrarla, ben öyle kurtarmıştım.

Sonunda hesap açma sıkıntımı çözdüm de yorum yazabiliyorum.

Nougat MIUI 10 dan sonra devrim gibi oldu telefona bakışım değişti. Elinize sağlık.

@Belial söylediği gibi CAF-1.1 boot img orange fox üzerinden flashlıyorum ama kernel aynı kalıyor bir bunu yapamadım.

2. si daha 1 hafta olmadı sık da kullandım seyrek de kullandım ama şarjından memnun olmadım. Kernelden cpu powersave yaptım spectrumdan battery seçtim başka yapmam gereken var mıdır?

Belial

Üye
Pixel ve dotos tan pek farkı yok. Cr droid daha iyi diyorlar. Winrar ile ion romunu aç, caf 1.1 kerneli içine at üzerine yaz de. Romu o haliyle yükle. Yeni kernel sesi açmama titreşimi artırmana dt2w olayına yarar sadece pil süresine etkisi olmaz.

Bir de işlemci yöneticisinden 2. Kümeyi interactive yap üstteki resimdeki şekilde çok kasar.

Pixel ve dotos tan pek farkı yok. Cr droid daha iyi diyorlar. Winrar ile ion romunu aç, caf 1.1 kerneli içine at üzerine yaz de. Romu o haliyle yükle. Yeni kernel sesi açmama titreşimi artırmana dt2w olayına yarar sadece pil süresine etkisi olmaz.

Bir de işlemci yöneticisinden 2. Kümeyi interactive yap üstteki resimdeki şekilde çok kasar.

Dediğiniz gibi roma boot.img değiştirerek yükleme yaptım artık kernel caf-1.1 yazıyor ex kernel uygulamasında wake up gesture menüsü açıldı enable yaptım apply on boot dedim ama hala ekran kapalıyken uyanmıyor telefon çift tab ile

Aniko

Üye

SourceForge/OneTeam'da " @Belial " arkadaşın bulup tavsiye ettiği romu ben de sizinle paylaşmak istedim. (Forumda konusu sanırım yok, varsa da ben görmedim kusura bakmayın)
Treble desteği, Caf 1.0 kernel..
Gayet akıcı bir rom, kasma yok özelleştirme var fakat o kısmı çoğunlukla ingilizce (ama halledilemeyecek birşey değil bence :) ve bana göre bir çok gsi romdan çok daha iyi, denemenizi tavsiye ederim.

İndirdiğiniz rom dosyası içinde ''compatibility.zip'' dosyası bulunmaktadır. O dosyayı mutlaka siliniz, aksi takdirde OrangeFox veya başka bir recovery ''Zip treble check error'' hatası verecektir ve yükleme yapılmayacaktır.
Ayrıca roma GApps dahildir. İndirmenize gerek yok.

-Ön Flaş-

- Deneyimlediğim kadarıyla bataryayı tamamen bitirirseniz, şarja takınca bootlopa giriyor şarj almıyor. Bataryayı tamamen bitirmemeye dikkat edin, ben zor düzelttim :)

- Başka bir sorun görmedim.

KURULUM YAPMADAN ÖNCE TÜM MADDELERİ DİKKATLİCE OKUYUN.
(Yapacağınız hatalardan dolayı sorumluluk kabul etmiyoruz.)

1) Romu kimler kurabilir ?

2. Romu nasıl kuracağım ?

(Dikkat: Repartition işlemi aşamasında cihazınızın dahili hafızasındaki tüm veriler silinecektir. Bu işlemi yapmadan önce mutlaka verilerinizin yedeğini alınız.)

Arkadaşlar bootloop sorununu dert etmeyin, şarjınızı asla tamamen bitirmeyin( bu genel bir öneri) bir sorun yaşamazsınız. Ama olur da biterse, güç tuşuna basılı tutun, telefon titreyince şarja takın hepsi bu.

maskem

Üye
Harika bir rom şarz konusunda stabilite konusunda ama İnt çok yavaş 100 mb İnternet hızım var 20-30 KB tla indiriyor yerlerde İnternet varmı bir fixi

Belial

Üye
Harika bir rom şarz konusunda stabilite konusunda ama İnt çok yavaş 100 mb İnternet hızım var 20-30 KB tla indiriyor yerlerde İnternet varmı bir fixi
Kablosuz bağlantıda bir sıkıntı var. Mobil datada sorun yok. Belki developer arkadaşlar bir fikir verebilir

Bir de o kadar düşük olmaması lazım. Ben 16 mb ile 100-150 KB indiriyorum.

Son düzenleme: