• Forumda özel mesajlaşmalar kapalıdır. İstek, öneri, şikayet durumunda buraya konu açabilirsiniz.

Pie [9.0][ARM64][TREBLE][CAF-KERNEL][UNOFFICIAL][F2FS] dotOS P For GM 5 Plus

Forum Android

Uzman
Uzman Üye 
1439

Kendi derlemem olan dotOS romunu sizlerle paylaşıyorum. Belediye'nin yoğun istekleri sonucu derledim :troll:
Rom gayet hızlı ve stabildir. En güncel dotOS kaynaklarıyla derledim.
One-Teams farkıyla:ajan:

İndirdiğiniz rom dosyası içinde ''compatibility.zip'' dosyası bulunmaktadır. O dosyayı mutlaka siliniz, aksi takdirde OrangeFox veya başka bir recovery ''Zip treble check error'' hatası verecektir ve yükleme yapılmayacaktır.
Ayrıca roma GApps dahil değildir. İndirmeniz gerekli. Tavsiyem Pico paketidir, alternatifler olarak bu konuya göz atabilirsiniz.

• Lanet olası ön flaş

1440

İçeriği görebilmek için yandaki beğenilerden birini kullanmalı ve konuya cevap vermelisiniz. Beğen Beğen

KURULUM YAPMADAN ÖNCE TÜM MADDELERİ DİKKATLİCE OKUYUN.
(Yapacağınız hatalardan dolayı sorumluluk kabul etmiyoruz.)

1) Romu kimler kurabilir ?

Oem kilidi açılmış tüm GM 5 Plus modellerine kurabilirsiniz.
Oem Kilidinin Nasıl açılacağını BURADA anlattık.

2. Romu nasıl kuracağım ?

(Dikkat: Repartition işlemi aşamasında cihazınızın dahili hafızasındaki tüm veriler silinecektir. Bu işlemi yapmadan önce mutlaka verilerinizin yedeğini alınız.)

Oem kilidi açtıktan sonra;
Telefonunda Marshmallow-Nougat yüklü olanlar öncelikle BURADAKİ Oreo Switch'i kurmalı.
Ardından BURADAKİ TWRP'yi kurmak zorundadır.
Kurulumu yaptıktan sonra TWRP'yi açın ve ilk olarak BURADAN indireceğiniz OrangeFoxRecovery.zip dosyasını flaşlayın.
OrangeFox Recovery dosyası flaşlandıktan sonra telefon 1 kez reboot atarak OrangeFox Recovery modunda açılacaktır.
Yeni Recovery açıldıktan sonra BURADAN indireceğiniz GM5Plus-Partition-Resizer.zip dosyasını flaşlayın.
Flaşlama bittikten sonra telefon 1 kez daha reboot atacak ve tekrar Recovery modunda açılacak.
"Wipe" bölümüne girerek format data'ya basıp, yes yazıp onaylayacaksınız.
Sonra yine Wipe bölümünde "Advanced Wipe" bölümüne girip;

Dalvik/ART Cache, System, Data, Cache bölümlerini işaretleyip "Swipe to Wipe" yapacaksınız.
Son olarak da Rom dosyasını flaşlayıp telefonu yeniden başlatacaksınız.
Aynı şekilde romu kurmak için SHRP(SkyHawk Recovery Project)'i de kullanabilirsiniz.

21 Ağustos 2019
- Yeni taban.

16 Mayıs 2019
- İlk derleme.

Oreo, Nougat, Marhsmallow romlarına dönmek istiyorum, ne yapmalıyım ?
Rom geçişleri hakkında bu konuyu inceleyin.

- Bütün GM5+ Ekibine Sabahlara kadar bug fix ve testlerde destekleri için teşekkürler. :nargile:

Rom beta aşamasındadır, hataları mevcuttur. Var olmayan hatalar ile de karşılaşabilirsiniz.
Bu yüzden anlayışla karşılamanız gerekmektedir.
Sipariş verir gibi "hemen gelsin" "ne zaman fixlenir" gibi yorumlar yapanlara istisnasız uyarı verilecektir.
Devamında ise bu forum bünyesinde bulunamayacaklardır!

Test için @Rocoboz ve @nspksg 'a çok teşekkürler

Derleme hakkında yardımcı olduğu için @caneray 'a sonsuz teşekkürler[<3]

Moderatör tarafında düzenlendi:

talia

Froyo
Üye
Tam yeni rom gelmiş diye bakarken önüme çıktı :D Ellerinize sağlık

yunus52

Cupcake
Üye
Merhaba ben şuan pixel experience rom kullanıyorum. Partition rezisezi daha önce flaşlamıştım tekrar flaşlamam gerekiyormu yoksa direk orange foxdan romumu flaşlamalıyım.

pertoniva

Eclair
Üye
Merhaba ben şuan pixel experience rom kullanıyorum. Partition rezisezi daha önce flaşlamıştım tekrar flaşlamam gerekiyormu yoksa direk orange foxdan romumu flaşlamalıyım.
pie romlar arası kurulum yaparken her seferinde tekrar resizer kurmanıza gerek yok. Direkt olarak orangefox'tan flaşlayabilirsiniz.

talia

Froyo
Üye
Oreo Switch konusunda ki linkte dosya gitmiş. Elinde olup link atabilecek var mı ?