• Forumda özel mesajlaşmalar kapalıdır. İstek, öneri, şikayet durumunda buraya konu açabilirsiniz.

[8.0] [SEED/SEED v2] GM 5 Oreo Ana Konu [TR/ENG] [Henüz Yayınlanmadı]

Forum Android

Uzman
Uzman Üye 
general-mobile-gm-5-dual-16-gb-cep-telefonu-space-gray-resmi-distributor-garantili_0049408.jpeg

Ölçüler: 69.75 x 140.5 x 9.3 mm
Ağırlık : 160 g
Yonga Seti: Qualcomm Snapdragon 410 MSM8916
Üretim Teknolojisi: 28 nm
İşlemci: ARM Cortex-A53, 1.2 GHz, Çekirdekler: 4
Grafik İşlem Birimi: Qualcomm Adreno 306, 400 MHz
RAM: 2 GB, LPDDR3
Depolama: 16 GB
Hafıza Kartları: microSD, microSDHC, microSDXC
Hafıza Kartı Max Kapasitesi: 64 GB
Ekran: 5.0 inç, IPS, 720 x 1280 pixels, 24 bit
Ekran Dayanıklılığı: Corning Gorilla Glass 4
Batarya: Çıkarılabilir 2500 mAh, Li-Polymer
İS: Android 7.0 Nougat ( 7.1.1'e Yükseltilebilir)
Kamera: 4160 x 3120 pixels, 1920 x 1080 pixels, 30 fps
SIM Kart : Nano-SIM
Wi-Fi: 802.11 b/g/n, Wi-Fi Hotspot, Wi-Fi Direct
USB: 2.0, Micro USB
Bluetooth: 4.1
Konumlama: GPS, A-GPS
Cihaz Kod Adı : " Seed "

Planlanan Yükseltilebilir Sürüm: Android 8.0.0 Oreo

Android Oreo Güncelleme Dağıtılma Tarihi : Nisan 2018

Türkçe Bölüm
GM5 Plus Oreo dağıtımı ertelendikçe ertelendi. Şubatta oyalama yapmak için mi dağıtılmadı?

> GM 5 Plus tarafı bayağı karışık. Android One 3rd Gen cihazları yaşanan bir aksaklıktan dolayı erteleme aldı. Ancak gm tabiki biraz tembellik etti diyebiliriz.

GM 5'e bu ay gelme ihtimali var mı?

> Bence mümkün, çünkü 2nd Gen Android cihazlar hakkında Global Kapsamda bildirilen bir gecikme söz konusu değil. Zira Android One 2nd Gen cihazları için Nisan ayında güncelleme dağıtımı için çoktan geç kalınmış.

Değerli Geliştirici Hocam , Oreo çıkınca Stock Rom ve OTA Capture yayınlayacak mısınız?

> Kesinlikle dostum. Cihazla ilgilenen benim. Tarafımdan diğer forum üyesi değerli arkadaşlarla hazırlayacağız. :)

English Section
GM 5 When will receive Oreo update?

> It is planned in April.

How to Update?

> With OTA ( On The Air ) and OneFlasher

Which features will come?

> www.android.com/versions/oreo-8-0/

You can ask other questions from here ✓

OneLabs - International Developers And Users Community

" Emeğe Saygı için teşekkür etmeyi unutmayınız "

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum Android

Uzman
Uzman Üye 
Gelirse gm5 stock rom temmuz 2017 yamasindan nisan 2018 oreo yamasına kadar guncellememiz gerekicek yakalasik bir 600 700 mb extra tutuyor.

Grinch

∞ One Team ∞ is back !
Moderatör  
Konu Düzenlendi
1- Font hataları giderildi.
2- Birkaç anlatım bozukluğu düzeltildi.
3- Cihaz özellikleri kısmında düzenleme yapıldı.
4- Soru cümleleri belirginleştirildi.
5- Konu başlığı düzenlendi.
6- İngilizce Bölüm Eklendi.
7- İngilizce açılan diğer konu kapatıldı, içerik kısmı bu konuya eklendi.

Son düzenleme:

Berk57

Donut
Üye
Şu an için GM 5 dual modeline uygun stock Rom bulunuyor mu?

Grinch

∞ One Team ∞ is back !
Moderatör  
Şu an için GM 5 dual modeline uygun stock Rom bulunuyor mu?
Forumda GM 5 için Nougat stock rom bulunmaktadır. Tek fark OEM'dir. Konularda gerekli anlatım bulunmaktadır. Oreo stock rom çıkacağı zaman da işlemler aynı olacaktır.

Forum Android

Uzman
Uzman Üye 
Ekran görüntüsünde gordunuz gibi calismalar daha bitmemiş.

CumaliBaba

Eclair
Üye
Yazım hatası dolu ingilizce ve türkçe karışık yazmak olmaz. 2nd gen cihazı yerine 2. jenerasyon gibi türkçe tabirler kullanman daha yararlı olur.

CumaliBaba

Eclair
Üye
Cihazin kod adıda seed ama Türkçe tabiri ile tohumcuk mu yazalım?
düşüncen aşırı saçma. Kod adı cihaza özeldir ve değiştirilemez bir şey dediğin gibi olacak olsaydı eğer shamrock kod adını 4g veya 5 için de kullanabilirdin ancak "jenerasyon" veya "2." gibi tabirler cümle içerisinde ingilizce olmasına gerek olmayan kelimeler. Ama istediğini yaz yine beni ilgilendirmez ;)

Forum Android

Uzman
Uzman Üye 
düşüncen aşırı saçma. Kod adı cihaza özeldir ve değiştirilemez bir şey dediğin gibi olacak olsaydı eğer shamrock kod adını 4g veya 5 için de kullanabilirdin ancak "jenerasyon" veya "2." gibi tabirler cümle içerisinde ingilizce olmasına gerek olmayan kelimeler. Ama istediğini yaz yine beni ilgilendirmez ;)
Kelimenin kökeni fransızcadan geliyor cokta şey etmemek lazım generation veya jenerasyon olarak yazinca anlami vsde degismiyor bence buna takılmak cok sacma

CumaliBaba

Eclair
Üye
Kelimenin kökeni fransızcadan geliyor cokta şey etmemek lazım generation veya jenerasyon olarak yazinca anlami vsde degismiyor bence buna takılmak cok sacma
Gen yazınca insanlar bunun fransızca kökü olduğunu düşünüp sizin gibi düşünceli insanların generation diye anlamını çıkaramazlar bu kadar üste çıkmak yerine kabul etseniz zarar gelmezdi size de.

Forum Android

Uzman
Uzman Üye 
Gen yazınca insanlar bunun fransızca kökü olduğunu düşünüp sizin gibi düşünceli insanların generation diye anlamını çıkaramazlar bu kadar üste çıkmak yerine kabul etseniz zarar gelmezdi size de.
Yanlız Kelimenin anlamı değişmiyor anlasilmiycak birşey yok
Hadi herkes bir şeye bir noktaya takılsın ozaman bende seed yazmasına kıl oldum Türkçesi tohumcuk olucak seed yazınca millet şöyle anlar?
Uzatmanin anlamı yok gereksiz detaylara takılmayın kısacası

CumaliBaba

Eclair
Üye
Yanlız Kelimenin anlamı değişmiyor anlasilmiycak birşey yok
Hadi herkes bir şeye bir noktaya takılsın ozaman bende seed yazmasına kıl oldum Türkçesi tohumcuk olucak seed yazınca millet şöyle anlar?
Uzatmanin anlamı yok gereksiz detaylara takılmayın kısacası
Şimdiye kadar atışacağınıza türkçe kısmına türkçe yazsaydınız sorun yoktu kelime anlamı değişmiyorsa eğer oraya türkçe okuyabilirsiniz diye yazmayacaksınız.

Forum Android

Uzman
Uzman Üye 
Şimdiye kadar atışacağınıza türkçe kısmına türkçe yazsaydınız sorun yoktu kelime anlamı değişmiyorsa eğer oraya türkçe okuyabilirsiniz diye yazmayacaksınız.
gayet okuyabilmiş ve anlayabilmişsiniz oradaki yazıyı neden boş yapıyorsunuz onu anlamadım ?

CumaliBaba

Eclair
Üye
gayet okuyabilmiş ve anlayabilmişsiniz oradaki yazıyı neden boş yapıyorsunuz onu anlamadım ?
Boşu yapan sizsiniz asıl ben yukarıda benim anlayabilmiş olduğumu ancak insanların anlayamayacağını ifade ettim ben anlamamış olsaydım buradaki hatanın ne olduğunu size bildiremezdim yazık.. cidden yazık.