• Forumda özel mesajlaşmalar kapalıdır. İstek, öneri, şikayet durumunda buraya konu açabilirsiniz.

EDL-QFIL [8.0] GM 5 Plus Stock Rom [KASIM 2018] [OSR18O]

KiNGHaZe

Yorgun bir savaşçı...
Administrator
Premium

GM 5 Plus cihazlarınıza kurabileceğiniz EDL Oreo Stock Romunu paylaşıyorum.
Rom, tarafımca hazırlanmış olup izinsiz paylaşılması yasaktır.
(Yapacağınız hatalardan dolayı sorumluluk kabul etmiyorum.)

İndirme linkini verdiğim zip arşivini indirin. Arşiv içindeki klasörü bir dizine çıkarın.

QDLoader USB Driver kurulumu yapın.
Qfil isimli arşiv içindeki uygulamayı kurun ve Qfil uygulamasını çalıştırın.

Telefon kapalı iken ses açma tuşuna basılı tutarak kablo ile bilgisayara bağlayın.

1️⃣ Select Build Type başlığı altındaki "Flat Build" seçeneğini işaretleyin.
2️⃣Browse butonuna tıklayın. Açılan pencereden romu çıkardığınız dizine girerek prog_emmc_firehose_8952_ddr.mbn dosyasını seçin.
3️⃣Load XML butonuna tıklayın. Açılan pencereden telefonunuzun sim modeline göre dosyayı seçin. (Dual veya single)
Otomatik olarak açılan pencereden patch0 isimli dosyayı seçin.
4️⃣Download tuşu aktif olduğunda tıklayın ve kurulum başlayacaktır.

Ekran Alıntısı.PNG

Rom @caneray 'ın One Dumper programıyla hazırlanmıştır.

BimmerLover

Ice Cream Sandwich
Android Üye
Üye
Elinize sağlık :) Bu romun paylaşılması gönül rahatlığıyla custom rom işlerini yapabileceğimiz anlamına geliyor dimi :troll:

KiNGHaZe

Yorgun bir savaşçı...
Administrator
Premium
Elinize sağlık :) Bu romun paylaşılması gönül rahatlığıyla custom rom işlerini yapabileceğimiz anlamına geliyor dimi :troll:
Her halukarda gerekli bir rom aslında ama Pie romlar kurulduğunda Stock roma dönmek isteyen olursa fastboot romu yükleyerek dönemeyecek. Tek dönüş yolu QFil rom atmak olacak, o yüzden QFil romları hazırladık. Pie romunda treble uyumluluğu için vendor ve system partisyonlarında boyutlar arttırıldı, userdata boyutu ise yer kazanmak için biraz daraltıldı. O yüzden Qfil şart.

Lennié

Gingerbread
Android Üye
Üye
Her halukarda gerekli bir rom aslında ama Pie romlar kurulduğunda Stock roma dönmek isteyen olursa fastboot romu yükleyerek dönemeyecek. Tek dönüş yolu QFil rom atmak olacak, o yüzden QFil romları hazırladık. Pie romunda treble uyumluluğu için vendor ve system partisyonlarında boyutlar arttırıldı, userdata boyutu ise yer kazanmak için biraz daraltıldı. O yüzden Qfil şart.
Hocam qfil haricinde twrpden yedek alıp dönsek de olmaz mı stock roma ?

caneray

Onursal Admin
Emektar  
Sadece Stock Oreo için QFIL şart. Nougat tabanlı romlar/stock rom veya Pie tabanlı custom romlarda QFIL gerekmez. Yakın süreçte EDL stock gerekmeden dönüş için gerekli paketleri sağlayacağım.

Lennié

Gingerbread
Android Üye
Üye
Sadece Stock Oreo için QFIL şart. Nougat tabanlı romlar/stock rom veya Pie tabanlı custom romlarda QFIL gerekmez. Yakın süreçte EDL stock gerekmeden dönüş için gerekli paketleri sağlayacağım.
Çok iyi olur hocam qfil tanımıyor telefonu sahara hatası gibi birşey veriyor

lostloop

Cupcake
Üye
Hocam GM5+ kullanan var mıdır? Şöyle bir hata alıyorum Download a bastığımda;

Ve telefon Brick durumda kesinlikle açılmıyor. Test pointlerle sokuyorum telefonu edl moduna ama hala bu hatayı veriyor.

M

MuStAnG0727

Pİe den direk geçince herhangi bi sıkıntı cıkar mı herhangi bi switch lazım mı?

mwjam1111

Donut
Üye
dediğiniz gibi programı açıp cihazı bağlıyorum pc ye programda cihazı görüyor sorun yok ama browse ye tıkladıgımda dediğiniz dosyayı seçtiğimde program de birşey olmuyor yanıt vermiyor öylece donup kalıyor acaba sorun nedir burada ?

M

MuStAnG0727

internet kafedeyim no port availabe hatası varda evdeki pc de yoktu bu hata

Emrebaba53

Froyo
Üye
Evet twrpyi kurunca kasım ayında gelmiyor wifi gidiyor ama qfil ile temiz kurulumda gelmesi lazım bir ara denemistim twrp kurarak wifi acmayi olmuyor