Hoşgeldiniz <3

Forum Android'e kayıt olarak yeni konular açabilecek, açılmış konulara cevap verebilecek ve 50K+ Kayıtlı kullanıcı ile etkileşim kurabileceksiniz.

Şimdi 1 Dakikada Kayıt Ol!

Oreo [8.0] General Mobile 5 Plus Oreo Stock Rom (OSR18H)

trkzmn

Diktatör !
Bölüm Moderatör
Hocam edl moda 1 kez alınmıyor mu ? Ben mi yanlis biliyorum teli kapatip ses acma tusuna basili tutarken pcye bagliyoruz birde aboot nedir ?
Aboot önemli birşey. Aboot cihazı edl modunda çıkarıp başlatan kısım. Edl moduna alırken. Bazen cihaz Sahara moduna (yazılım yükleme metodu) giremiyor

Lennié

Gingerbread
Froyo
Fastboot üzerinden aboot dosyası sizin fastboot ya da edl romun içinde var. Aboot sakın silmeyin. Sadece flashlayın
Teşekkürler hocam en azından bidahakine denicem bu yöntemi belki stock 8.0 da atmaya çalıştığım için sahara moduna geçmemiştir biliyorsundur belki sorunlu biraz olmazsa aboot flashlarım birşekilde atarım

mwjam1111

Donut
Üye
hocam normal olarak dediklerinizi yapyıorum ama cihaz yükledikten sonra general mobile yazısından sonra kapanıyor hiç tepki vermiyor ne yapabilirim ?

mwjam1111

Donut
Üye
Ben 9 dan geçtiğimde öyle olmuştu en son oreo atınca o yüzden unlock critical yap bootloader kapalıysa ve nougat olanını kur stock romun.
onu da yaptım stock nougata dönüp oradan oreo ya geçmek istedim ama yine aynı şey oldu nougata geçiyorum sorunsuz ama oreo ya geçemiyorum hatta nougatta gelen oreo güncellemesini indirip ordan kendi yüklesin dedim o da olmadı

KiNGHaZe

SkayLie
Genel Direktör
onu da yaptım stock nougata dönüp oradan oreo ya geçmek istedim ama yine aynı şey oldu nougata geçiyorum sorunsuz ama oreo ya geçemiyorum hatta nougatta gelen oreo güncellemesini indirip ordan kendi yüklesin dedim o da olmadı
Unlock critical işlemini yapıp sorunsuz geçebilirsin. Konu içerisinde belirtildi.

mwjam1111

Donut
Üye
bootloader kilidim açık costum romda oldugum için.direk unlock critical yapıp stoğu kuracağım değil mi ? costum twrp falan var sorun cıkarır mı?

KiNGHaZe

SkayLie
Genel Direktör
bootloader kilidim açık costum romda oldugum için.direk unlock critical yapıp stoğu kuracağım değil mi ? costum twrp falan var sorun cıkarır mı?
Çıkarmaz, unlock critical yap ve yükle ilk açılış uzun sürer bekleyin başarılı olduğunu görürsünüz.

mwjam1111

Donut
Üye
yine aynısı oldu unlock critical yaptım sonra yükledim ama aynısı oldu

Otomatik Mesaj Birleştirme :

ama kurulumda oreo da şöyle diyo nougatta demiyor "Invalid sparse file format at header magi"

KiNGHaZe

SkayLie
Genel Direktör
yine aynısı oldu unlock critical yaptım sonra yükledim ama aynısı oldu

Otomatik Mesaj Birleştirme :

ama kurulumda oreo da şöyle diyo nougatta demiyor "Invalid sparse file format at header magi"
En iyisi genel araçlar bölümünde qfil stock oreo yüklemen.