Nougat - [7.1.2_r36] crDroid Nougat 3.8.5 for GM 5 Plus | Forum Android - Android Topluluk Forumu

Nougat [7.1.2_r36] crDroid Nougat 3.8.5 for GM 5 Plus

OneLabs Ailesine Hoşgeldiniz
Daha fazlası için ücretsiz üye olabilirsiniz

Önemli! : Size daha iyi hizmet vermek adına web sitemiz üzerinde reklam gösterimi yapılmaktadır.
Daha az reklam görmek için üye olabilirsiniz.

Kayıt Ol

KiNGHaZe

SkayLie
Yönetici
Leader
12 Şubat 2016
4,017
2,044
113
www.bilgepc.net
Ben bilgisayar üzerinden arıyorum, telefondan düzenledim diyelim nasıl sisteme yerleştiricem
O tür dosyaları pc üzerinden bulamazsınki. Telefon içerisinden dediğim klasöre girip framework-res.apk'yı telefon hafızasına kopyalayıp sonrasında pc'ye atıp düzenleme yapman gerekiyor. Sonrasında
Bu linki görmek için izniniz yok Giriş yap veya üye ol.
Editlemen gereken dosya aslında systemui.apk oda system/app veya system/priv-app kısmında yer alıyor.

21 Mart 2018
29
5
8
19
Ursa Major
Bu substratum şeysi nedir. Bu romda kullanmak için ne yapacaz? Nasıl olacak. Google playdan substratum yüklemek gerekirmi? Hadi yükledik diyelim birde tema apksı bulup yükleyeceğiz öylemi?

İkinci sorum dahada mühim. Bu romdaki root uygulaması nedir sanırım superuser. Bildiğim kadarı ile superuser kendini gizleyemiyor. Bunu iptal edip magisk kurulabilirmi. Nasıl olacak.

Üçüncü sorum en mühimi. Şimdi romu yükledik zaten kendiliğinden rootlu. OEM kilidini artık kapatmalımıyız. Root durumunun OEM kilidi üzerine etkisi varmı. Yani OEM kilidini açarsak root yetkilerini kullanabilirmiyiz.

EDİT:Rom dehşet güzel. Keşke crdroid ayarlarda türkçe olaymış iyiymiş.

KiNGHaZe

SkayLie
Yönetici
Leader
12 Şubat 2016
4,017
2,044
113
www.bilgepc.net
Bu substratum şeysi nedir. Bu romda kullanmak için ne yapacaz? Nasıl olacak. Google playdan substratum yüklemek gerekirmi? Hadi yükledik diyelim birde tema apksı bulup yükleyeceğiz öylemi?

İkinci sorum dahada mühim. Bu romdaki root uygulaması nedir sanırım superuser. Bildiğim kadarı ile superuser kendini gizleyemiyor. Bunu iptal edip magisk kurulabilirmi. Nasıl olacak.

Üçüncü sorum en mühimi. Şimdi romu yükledik zaten kendiliğinden rootlu. OEM kilidini artık kapatmalımıyız. Root durumunun OEM kilidi üzerine etkisi varmı. Yani OEM kilidini açarsak root yetkilerini kullanabilirmiyiz.

EDİT:Rom dehşet güzel. Keşke crdroid ayarlarda türkçe olaymış iyiymiş.

Subsratum tema yükleme programı yöneticisidir. Tema apklarını bulup yüklüyorsun.
Magisk zipini indirip flashlayarak kullanabilirsin.
Oem kapatmana gerek yok. Root durumunun oem ile alakası uzaktan diyebiliriz. Oem kilidini açmadan telefona root twrp vs yükleyemiyorsun.

21 Mart 2018
29
5
8
19
Ursa Major
Subsratum tema yükleme programı yöneticisidir. Tema apklarını bulup yüklüyorsun.
Magisk zipini indirip flashlayarak kullanabilirsin.
Oem kapatmana gerek yok. Root durumunun oem ile alakası uzaktan diyebiliriz. Oem kilidini açmadan telefona root twrp vs yükleyemiyorsun.
Hocam oldumu şimdi. :haaa
Superuser ne olacak o zaman. Magisk kurulunca iki root uygulaması olmazmı? Superuser uygulaması romun neresindedir. Ordan sileyim bari. Yada geliştirici seçeneklerindeki kök iznini iptal etsem. Bu seferde magisk çalışmayabilirmi bilemedim. Bu banka programları acaip kıllanıyor superuserden :ehe:

KiNGHaZe

SkayLie
Yönetici
Leader
12 Şubat 2016
4,017
2,044
113
www.bilgepc.net
Hocam oldumu şimdi. :haaa
Superuser ne olacak o zaman. Magisk kurulunca iki root uygulaması olmazmı? Superuser uygulaması romun neresindedir. Ordan sileyim bari. Yada geliştirici seçeneklerindeki kök iznini iptal etsem. Bu seferde magisk çalışmayabilirmi bilemedim. Bu banka programları acaip kıllanıyor superuserden :ehe:
Sadece apksını silebilirsin. Magiski üstüne kurduğunda yetkiler artık magiskte toplanır.

21 Mart 2018
29
5
8
19
Ursa Major
Bu kadar dert etmene gerek yok. Magiski yükledikten sonra magisk hide özelliği çalışacaktır zaten. Herhangi bir kaldırma programı ile kaldırmayı dene.
Hocam sen anlamadın. Romun bir yerinde ve korkarımki crdroidstteings.apk içerisine smali olaramkı konmuş nedir superuser ortalarda yok. Bir sistem uygulaması veya kurulu uygulama olarak görünmüyor. Uygulamalar içidede yok. Geliştirici seçeneklerinde bir menü olarak kökerişimi var. Onu ortadan kaldırmadan superuser yok edilmeden root takıntılı programlar her halükarda onu farkeder. Magisk kurmuş olmamız sadece magiski gizler superuseri değil.

Gel şöyle yapalım hocam.

<manifest>
<project name="TheMuppets/proprietary_vendor_oneplus" path="vendor/oneplus" remote="github" />
<project name="TheMuppets/proprietary_vendor_oppo" path="vendor/oppo" remote="github" />
<project name="cristianomatos/android_device_oneplus_bacon" path="device/oneplus/bacon" remote="github" revision="cm-11.0" />
<project name="cristianomatos/android_device_oppo_msm8974-common" path="device/oppo/msm8974-common" remote="github" revision="cm-11.0" />
<project name="CyanogenMod/android_device_oppo_common" path="device/oppo/common" remote="github" />
<project name="CyanogenMod/android_kernel_oneplus_msm8974" path="kernel/oneplus/msm8974" remote="github" />
<project name="CyanogenMod/android_hardware_qcom_display-caf-new" path="hardware/qcom/display-caf-new" remote="github" />
<project name="CyanogenMod/android_hardware_qcom_media-caf-new" path="hardware/qcom/media-caf-new" remote="github" />
<project name="CyanogenMod/android_frameworks_opt_connectivity" path="frameworks/opt/connectivity" remote="github" />
<project name="CyanogenMod/android_device_qcom_common" path="device/qcom/common" remote="github" />
<remove-project name="CyanogenMod/android_build" />
<project path="build" name="cristianomatos/android_build" groups="pdk" >
<copyfile src="core/root.mk" dest="Makefile" />
</project>
<remove-project name="CyanogenMod/android_vendor_cm" />
<project name="cristianomatos/android_vendor_cm" path="vendor/cm" remote="github" revision="cm-11.0" />
<remove-project name="CyanogenMod/android_packages_apps_CMAccount" />
<project name="cristianomatos/android_packages_apps_CMAccount" path="packages/apps/CMAccount" remote="github" revision="cm-11.0" />
<remove-project name="CyanogenMod/android_packages_apps_DSPManager" />
<project name="cristianomatos/android_packages_apps_DSPManager" path="packages/apps/DSPManager" remote="github" revision="cm-11.0" />
<remove-project name="CyanogenMod/android_packages_apps_Dialer" />
<project name="cristianomatos/android_packages_apps_Dialer" path="packages/apps/Dialer" remote="github" revision="cm-11.0" />
<remove-project name="CyanogenMod/android_packages_providers_DownloadProvider" />
<project name="cristianomatos/android_packages_providers_DownloadProvider" path="packages/providers/DownloadProvider" remote="github" revision="cm-11.0" />
<remove-project name="CyanogenMod/android_packages_apps_InCallUI" />
<project name="cristianomatos/android_packages_apps_InCallUI" path="packages/apps/InCallUI" remote="github" revision="cm-11.0" />
<remove-project name="CyanogenMod/android_packages_services_Telephony" />
<project name="cristianomatos/android_packages_services_Telephony" path="packages/services/Telephony" remote="github" revision="cm-11.0" />
<remove-project name="CyanogenMod/android_packages_apps_Mms" />
<project name="cristianomatos/android_packages_apps_Mms" path="packages/apps/Mms" remote="github" revision="cm-11.0" />
<remove-project name="CyanogenMod/android_packages_providers_MediaProvider" />
<project name="cristianomatos/android_packages_providers_MediaProvider" path="packages/providers/MediaProvider" remote="github" revision="cm-11.0" />
<remove-project name="CyanogenMod/android_system_media" />
<project name="cristianomatos/android_system_media" path="system/media" remote="github" revision="cm-11.0" />
<remove-project name="CyanogenMod/android_frameworks_base" />
<project name="cristianomatos/android_frameworks_base" path="frameworks/base" remote="github" revision="cm-11.0" />
<remove-project name="CyanogenMod/android_packages_apps_Settings" />
<project name="cristianomatos/android_packages_apps_Settings" path="packages/apps/Settings" remote="github" revision="cm-11.0" />
<project name="cristianomatos/android_packages_apps_ScreenRecorder" path="packages/apps/ScreenRecorder" remote="github" revision="cm-11.0" />
<project name="cristianomatos/android_frameworks_opt_cards" path="frameworks/opt/cards" remote="github" revision="slim-recent" />
<remove-project name="CyanogenMod/android_packages_apps_CMUpdater" />
</manifest>

Gel şu kodun baş tarafındaki gm5plus repolarını github yollarını düzelt. Birde bu eski sanırım artık lingea kullanılıyor cm 11 değil onlarıda düzelt bana gönder. Ben ne yapacağımı bilirim o zaman. :mafya:

21 Mart 2018
29
5
8
19
Ursa Major
Çözüm bulunmuştur. Romda supersu yoktur.Önce ayarlardan kök erişimi kapatılır. Kinghaze nin dediği gibi magisk flaşlanır. Ancak genede safetynet %50 çalışır. Buda root takıntılı romlara yeter.

Sonuç. Benim açımdan bu romda sınıfta kalır. Her birinde bir sıkıntı her birinde akla hayale gelmeyecek bir sorun. :( GM ye fazla yuklenmişsiniz. Android öyle saçma bir dilki sorunsuz rom yapılamaz. (nokta) Oreo ile daha saçma bir hal aldı. Nerdeyse oreoya uyumlu hiçbir program yok. Nova bile biroreo uyumu sağlayamadı.

29 Aralık 2017
42
6
8
stock kamera uygulamasında sanırım panorama mod çalışmıyor, eğer modu seçerseniz uygulamadan atıyor ve verileri sıfırlamadan bir daha kameraya giremiyorsunuz