• Forumda özel mesajlaşmalar kapalıdır. İstek, öneri, şikayet durumunda buraya konu açabilirsiniz.

Nougat [7.1.2_r36] crDroid Nougat 3.8.5 for GM 5 Plus

Quicksilver

BKS
Onursal Üye  
Cihaz
iPhone X

Merhaba arkadaşlar, GM 5 Plus cihazı için derlediğim crDroid Nougat ile karşınızdayım.

Oldukça özelleştirme imkanı sunan bu rom ile kendinizden geçeceksiniz. :troll:

En güncel crDroid kaynaklarından derlenmiştir.

Hatalar:
- Herhangi bir hataya rastlamadım, bulursanız konuya yazın lütfen.

Kurulum:
Kurulum için gerekenler:
- TWRP Recovery by OneTeam
- İlk defa rom kuracaksanız bir bilgisayar gerekiyor.

İlk defa rom kuracaksanız:
- TWRP recoveryi açın.Gelen ekranda select language bölümünden türkçeyi seçip alttaki oku kaydırın
- Temizle > Veriyi biçimlendir > Gelen ekrana yes yazıp enterlayın.
- Ana ekrana dönüp Yeniden Başlat>Recovery yapın.
- TWRP yeniden açıldığında yeniden dilinizi seçip telefonu bilgisayara bağlayarak romu kurmak için gerekli ziplerinizi atın.
- Temizle > Gelişmiş Temizlik > "Dalvik/ART Önbelleği, Sistem, Veri, Önbellek" bölümlerini tikleyip alttaki oku kaydırın.
- Daha sonra ana ekrandan "Yükle"ye girip rom zipinizi seçin ve alttaki oku kaydırın, işlem bittiğinde isteğinize bağlı olarak gapps'i rom gibi flashlayabilir yada sistemi yeniden başlat diyip direkt roma geçebilirsiniz.

Başka bir romdan geçiyorsanız:
- TWRP recoveryi açın
- Temizle > Gelişmiş Temizlik > "Dalvik/ART Önbelleği, Sistem, Veri, Önbellek" bölümlerini tikleyip alttaki oku kaydırın.
- Daha sonra ana ekrandan "Yükle"ye girip rom zipinizi seçin ve alttaki oku kaydırın, işlem bittiğinde isteğinize bağlı olarak gapps'i rom gibi flashlayabilir yada sistemi yeniden başlat diyip direkt roma geçebilirsiniz.

İndirme Linkleri:
İçeriği görebilmek için önce cevap yazmalısınız.

Ekran Görüntüleri:

Son düzenleme:

KiNGHaZe

Yorgun bir savaşçı...
Co Admin
Cihaz
GM 5 Plus / E-tab 4
Diğer custom romlara göre kesinlikle daha iyi ancak stock kadar iyi değil tabiki.

recsin

Üye
Üye
Cihaz
gm 5 plus d
3.8 arada restart atıyordu. Gpu degerini 440 yaptım simdilik sorun yok.
Crdroid te ekran sabitleme hic calısmıyor.
Yine de Custom romların en kullanıslısı kesinlikle bu rom
Tesekkurler

Son düzenleme:

yemrecicek

Üye
Üye
Cihaz
GM 5 Plus
Romlar arasında çok geçiş yaptım, MIUI çok ilgimi çekiyordu ancak neredeyse tüm romlarda illa ki bir hata veya eksiklik çıkıyordu. Yaklaşık 4 aydır bu romun 3.8 versiyonunu kullanıyorum ve kritik hiçbir soruna rastlamadım. 3.8 sürümünde rastladığım 2 ufak sorun var ama bir sorun teşkil etmiyorlar. Birincisi bluetooth kulaklığa bağlanırken bazen çok nadir de olsa bağlanmıyor ve telefonu kapatıp açınca düzeliyor. Diğer sorun ise arada ekranda bir uygulamanın hata verdiğine dair bir mesaj yarım saniye kadar beliriyor, göz kırpar gibi o kadar ama bu da çok nadir. Onun dışında bluetooth, wifi, gps, mobil veri, ram yönetimi ve boşta ram miktarı, el feneri, hatta cast özelliği bile sorunsuz gayet iyi çalışıyor. Donma, takılma falan pek yaşamadım. Gayet akıcı bir sistem. Bildirimlerle ilgili de bir sorun yok. Bu saydığım şeyler genelde diğer romlarda sorun yaşadığım şeyler olduğu için özellikle belirttim. Romda emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Son sürümde belki sorun diye yazdığım şeyler de düzeltilmiştir ama deneme gereği duymadım. Pil kullanımı olarak da bence stock romla ya aynıdır ya da daha iyidir.

GençOsman

Üye
Üye
Cihaz
GM 5 Plus
Değilse bu romu nasıl rootlarım? Lütfen acil cvp bekliyorum

GençOsman

Üye
Üye
Cihaz
GM 5 Plus
Ben dosya sistemini F2FS e geçirmedim, bu romu yüklerken bir sıkıntı çıkarmı? Cvp bekliyorum şimdiden teşekkürler

taner52300

Üye
Üye
Cihaz
gm5plus
gliştirici seçenkeleri kök erişimi yazıyor tıkla ona orda sadece uygulama yap gelir

frkanyldz

Android Üye
Üye
Cihaz
General Mobile Gm5+
Linke girmiyor kalıyor öyle neden? Hatta link.tl çalışmıyor