• Forumda özel mesajlaşmalar kapalıdır. İstek, öneri, şikayet durumunda buraya konu açabilirsiniz.

[7.1.2] Lineage OS 14.1 Nightly For GM 5

drason

Emektar
Emektar  

Merhabalar Dostlar bugün sizlere General Mobile 5 ede uyan ve ilk custom rom niteliği taşıyonn Lineage OS Official Romunu tanıtmak istiyorum.
Her Gece Güncelleme alan bir romdur. :) Lineage Ekibi artık Romda Root bulundurmuyorlar. Ekstra kendiniz Root atıcaksınız. Linkler kısmında Root paketi mevcut. Güncellemelere mani olmuyor.

Hatalar:  Şuan için Hata bulunmamaktadır.  Bulacağınız hatalar veya kasma gibi durumlar Lineage'nin güncellemeleri ile alakalıdır. Sonuçta hem yeni tabana geçmiş bir rom hem de Nightly rom kullanıyorsunuz bazı hatalar ile karşılaşmanız doğal.

1- Seed TWRP'yi cihazınıza indirin ve kurun.
2- Rom ,Recovery ve Gapps dosyasını cihazınızın Dahili Depolaması veya SD Kartınıza atın. 
3- Cihazınızı TWRP Modda başlatın. 
4- Wipe Kısmına gelerek Advanced Wipe deyin.
5- Dalvik Cache-System-Data-Cache seçeneğine tıklayın ve alttaki çubuğu kaydırın.
6- Ana ekran tuşuna basın ve Install deyin. 
7- İndirmiş olduğunuz dosyayı tıklayın ve alttaki çubuğu kaydırın. Yükleme işlemi başlayacak. 
8- İndirme işlemi bittiğinde Gapps Paketini ve dilerseniz aynı şekilde Root paketinide sıfırlama yapmadan rom yükler gibi yükleyin.
9- Yükleme işlemi bitti. Reboot System diyerek Cihazınızı yeniden başlatın. Gelecek olan güncellemeleri gönül rahatlığı ile kurabilirsiniz.

NOT: Güncellemeler TWRP'den yüklenilmektedir. Tek seferli kurmamanızı öneririm.

İçeriği görebilmek için önce cevap yazmalısınız.
Teşekkürler:
@HelliosDarkline
Arvin Quilao
@Rygebin 
@Incredible 
 ​

talia

Froyo
Üye
Teşekkürler hocam
Edit: 5 plus sandım :D

Fanatice

Froyo
Üye
Ben gm 4g ve gm 5 in tamamen ayni olduklarini saniyordum ancak bazilari gm 5in kameralarinin gm 4gden daha iyi olduklarini iddia ediyorlar? Bu konuda bilgisi olan var mi?

NooTeo

Eclair
Üye
nasıl yüklerim peki bir yazı makale video var mı?