• Forumda özel mesajlaşmalar kapalıdır. İstek, öneri, şikayet durumunda buraya konu açabilirsiniz.

[6.0] FIUI M v2.1 ZUK Z2

drason

Emektar
Emektar  

Merhaba Arkadaşlar ; 
Lenovo ZUK Z2 için portlanan FIUI M custom romu sizlerle.
Android 6.0 sürümünde olan rom akıcılığı ile ön planda.

Örnek Ekran Videosu

Hata bulursanız iletin ...

Arkadaşlar Ön hazırlık ile başlayalım.
ÖN Hazırlık 
Cihazınızın bootloader kilidi açık olmalı Bootloader kilidini açmak için tıklayınız.
TWRP Recovery kurulu olmalı TWRP Recovery ' i Kurmak için tıklayınız.
FIUI custom romunu telefonunuzun hafızasına atınız. (Link aşağıda olacaktır.)

Kurulum Talimatları 
TWRP ekranında Wipe Kısmına gelelim.
* Bu aşamada Hafızanız silinmez sadece uygulamalarınız silinir.
Wipe , Dalvik , System, Cache Data
seçeneklerini seçelim ve 
'Swipe to Factory Reset' bölümünü sağa kaydıralım.
İşlem tamamlandığında TWRP ana menüsüne tekrar gelelim.
Install kısmına basalım
Burada telefonuzun hafıza kısmına attığınız ' Rom' dosyasını bulalım ve seçelim.
Aşağıdaki 'Swipe to Coniform Flash' seçeneğini sağa kaydıralım ve romun yüklenmesini bekleyelim
4-5 Dakika içerisinde rom kurulmuş olacaktır.
Sağ aşağıdaki Reboot System seçeneğine basarak cihazımızı yeniden başlatalım.

Romumuz ilk açılma süresi 10 dakikayı bulabilir.Korkmayınız :D 

Teşekkürler
Mega

kovboy66

Donut
Üye
Arkadaşlar dikkat
bu romu denemek için  yükledim telefon açılmadı hard brick oldu düzeltmek için oldu saatlerce uğraştım.

drason

Emektar
Emektar  
Arkadaşlar dikkat
bu romu denemek için  yükledim telefon açılmadı hard brick oldu düzeltmek için oldu saatlerce uğraştım.
Merhaba;
Cihazınız hardbrick olmamıştır.İçindeki Firmware Update olarak tabir ettiğim sistem imajları Zuk Z2 için Android 7 ve 6 için farklıdır.Bunun için Modding kısmında bulunan "Downgrade-Upragade Package" dosyasını flashladıktan sonra Rom'u kurarsanız açılıcaktır.
"Hardbrick olması durumu başka cihazın sistem imajlarının kasti olarak cihaza yüklenmesi sonucu oluşur ve cihaza Zuk logosu gelmez hiç bir tepki vermez.Sizinkisi ise " Soft brick "olarak tabir ettiğimiz cihazın içinde sistem dosyaları olmadığı için açılmama durumudur.Cevabınız için teşekkür ederim.Linkteki Custom Romu düzenleyip tekrar paylaşacağım.

drason

Emektar
Emektar  
Konu Güncellendi ;
Link adresi ve Rom yenilendi.

D

DerinDarbe

@drason  bey lenavo zuk z2 4g için uyumlu halini çıkartmayı düşünüyordun ne zaman çıkar acaba ?

drason

Emektar
Emektar  
@drason  bey lenavo zuk z2 4g için uyumlu halini çıkartmayı düşünüyordun ne zaman çıkar acaba ?
Cebrailcim,bunu sana 3. deyişim sanırım,İşlemci farkı var port olmaz.Ayriyeten benim artık 4G kullanıcısı olmadığımı biliyorsun.Sormamışsın varsayıyorum. :)