[6.0.1][UNOFFICIAL] NewelOS v1.0 for General Mobile GM 5

Hybriss

Old Man
Emektar

Merhaba arkadaşlar, yine cm tabanlı özelleştirmesi bol bir romla karşınızdayım.

Hatalar:
- Hatalar:
- Yok.Denk gelirseniz lütfen konuya yazın düzeltmeye çalışalım.

Kurulum:
- İlk defa rom kuracaksanız bir bilgisayar gerekiyor.

İlk defa rom kuracaksanız:
- TWRP recoveryi açın.Gelen ekranda select language bölümünden türkçeyi seçip alttaki oku kaydırın
- Temizle > Veriyi biçimlendir > Gelen ekrana yes yazıp enterlayın.
- Ana ekrana dönüp Yeniden Başlat>Recovery yapın.
- TWRP yeniden açıldığında yeniden dilinizi seçip telefonu bilgisayara bağlayarak romu kurmak için gerekli ziplerinizi atın.
- Temizle > Gelişmiş Temizlik > "Dalvik/ART Önbelleği, Sistem, Veri, Önbellek" bölümlerini tikleyip alttaki oku kaydırın.
- Daha sonra ana ekrandan "Yükle"ye girip rom zipinizi seçin ve alttaki oku kaydırın, işlem bittiğinde isteğinize bağlı olarak gapps'i rom gibi flashlayabilir yada sistemi yeniden başlat diyip direkt roma geçebilirsiniz.

Başka bir romdan geçiyorsanız:
- TWRP recoveryi açın
- Temizle > Gelişmiş Temizlik > "Dalvik/ART Önbelleği, Sistem, Veri, Önbellek" bölümlerini tikleyip alttaki oku kaydırın.
- Daha sonra ana ekrandan "Yükle"ye girip rom zipinizi seçin ve alttaki oku kaydırın, işlem bittiğinde isteğinize bağlı olarak gapps'i rom gibi flashlayabilir yada sistemi yeniden başlat diyip direkt roma geçebilirsiniz.

İndirme Linkleri:

Ekran Görüntüleri:

Teşekkürler:
@FuryLions

General Mobile 4G için Link Eklendi

Moderatör tarafında düzenlendi:

mosTERRA

Cupcake
Cupcake
Çok güzel bir ROM olmuş.
Xposed Framework çalışıyor. Batarya konusunda çok iyi. Hatta ince ayarlardan "Doze Mod" etkinleştirildiğinde bataryayı adeta koklar gibi kullanıyor.
Kurdum, kullanıyorum. Henüz "şurası olmamış" diyebileceğim bir şeyle karşılaşmadım.

Emeği geçen arkadaşa teşekkürler...

fegas159

Eclair
Eclair
Hocam bende 5 ekranlı 4g var. Hangisini kurmalıyım? 5inkini denedim seed twrp ile status 7 hatası verdi.

fegas159

Eclair
Eclair
Hocam işte bunu kurunca mavi ekran veriyor
Vermemesi lazım normalde. Çünkü @onurbbr nin kullandığı cihazda gm 5 ekranlı 4g paneli farklı olması gerekir. Normal Crackling recovery denediniz mi hiç. Belki direk 4G ekranı takmışlardrır.
[/quote]

Kesinlikle eminim üzerinde 5 ekranı var hocam. Gm4g konularındaki crackling li recovery mavi ekranda kalıyor. Gm5 de konusundaki de mavi ekranda kalıyor.