Hoşgeldiniz <3

Forum Android'e kayıt olarak yeni konular açabilecek, açılmış konulara cevap verebilecek ve 50K+ Kayıtlı kullanıcı ile etkileşim kurabileceksiniz.

Şimdi 1 Dakikada Kayıt Ol!

3200₺ Ryzen 5 2400+RX 570 Sistem Tavsiyesi

tunasahin81

Buralar garip
Bölüm Moderatör

Merhabalar değerli forum üyeleri, 3200₺'ye bomba bir sistem paylaşıyorum sizlere. Sistem Ryzen 5 2400 ve RX 570 tabanlı. Umarım beğenirsiniz[8|]

Geçelim sistemin parçalarına[;)]

Anakart: GIGABYTE AB350M-D3V

Anakart kısmında GIGABYTE'ın AB350M-D3V'yi öneriyorum. B350 yongasetini ucuza sunan bir anakart. Ryzen platformunun performanslı çalışabilmesi için B350 ideal bir tercih. A320 yongasetinde hız aşırtma özelliği olmadığından dolayı en aşağı B350 öneriyorum.

Bellek: Corsair Vengeance LPX 8 GB 3000MHz

Bellek bölümünde önerim: Corsair'in şu zamanlarda fiyatı bayağı düşen ve Ryzen işlemcinin MHz ihtiyacını bol bol karşılayacak Vengeance LPX 8 GB oldu. 3000MHz Ryzen platformunun verimli çalışması için yeterli olacaktır.

Sabit Disk: Seagate Firecuda 1 TB 7200RPM

Sabit disk tarafında zaten 2 marka tercihiniz var: Seagate ve WD. İkisi de bu konuda tecrübeli firmalar. Sistemde içinde küçük boyutlu da olsa SSD bulunduran Seagate'in Firecuda serisini öneriyorum sizlere.

Kasa: Sharkoon VS4-W

Kasa tarafında Sharkoon markasının VS4-W modelini öneriyorum. Fiyatına göre pencereli olması da gayet güzel bir artı. Hava akışı ve malzeme kalitesi de fiyatına göre gayet iyi.

Ekran Kartı: Sapphire AMD Radeon RX 570

Ekran kartı kısmında gerçekten fiyatı ''bedava'' konumuna düşen bir kartı öneriyorum sizlere. İşlemcimize de gayet uygun.

Güç Kaynağı: FSP FSP500-60AHBC

Güç kaynağı gerçekten şakaya gelmeyecek önemli bir sistem bileşeni. Bu konuda hem uygun fiyatlı hem de güvenilir bir güç kaynağı olan FSP 500W'ı tavsiye ediyorum.

İşlemci: AMD Ryzen 5 2400

İşlemci tarafında ise fiyatına göre gayet güçlü, yeni nesil bütün oyunların üstesinden gelebilecek bir işlemciyi öneriyorum sizlere.

Hadi geçelim linklere:troll:

Bu linki görmek için izniniz yok Giriş yap veya üye ol.

Benzer bir sistemin oyun performansı

Şimdilik bu kadar forum üyeleri, başka sistemlerde görüşmek üzere.